Na badania wysokościowe składa się wizyta u tych specjalistów:

  • psychologa (psychotesty)
  • neurologa
  • okulisty
  • laryngologa
  • lekarza orzecznika (lekarz medycyny pracy)

Wszystkie badania mogą Państwo wykonać u nas w jeden dzień, pakiet kosztuje 250-299 zł, w zależności czy w Gdańsku, czy w Gdyni. Jeśli chcą Państwo wykonać tylko psychotesty, wówczas opłata wynosi 50 zł.

Czy trzeba być zatrudnionym, żeby zrobić badania wysokościowe, czy można je zrobić prywatnie?

Badania wysokościowe w Polsce robi się podobnie jak badania profilaktyczne, czy badania okresowe w firmie, tzn. firma daje zatrudnionemu pracownikowi skierowanie i pracownik udaje się na badania. Co zatem, jeśli firma mówi pracownikowi, żeby zrobił badania “gdziekolwiek”?

Pracownik “gdziekolwiek” może zrobić badania u wszystkich specjalistów poza orzecznikiem. Ten musi mieć podpisaną umowę z pracodawcą. Inaczej się nie da! Prywatnie zatem nie można zrobić badań wysokościowych – trzeba być zatrudnionym lub być na własnej działalności.

Nie znaczy to jednak, że nie można prywatnie zrobić poszczególnych specjalistów – psychotesty można zrobić prywatnie!

Umowa o dzieło a badania wysokościowe?

W tej sytuacji można zrobić badania bez podpisywania umowy między pracodawcą a lekarzem orzecznikiem, a zatem prywatnie. Badania można zrobić u nas w jeden dzień.

Co jeśli firma jest z innego miasta?

Jeśli firma jest z Krakowa, a będę pracował w Gdańsku, co wtedy? Istnieje możliwość podpisania umowy zdalnie z lekarzem orzecznikiem. Koszt umowy jest dużo mniejszy i zajmuje mniej czasu niż podróż na drugi koniec Polski. To można u nas zrobić!